Przedszkole Miejskie Nr 15 im. Czesława Janczarskiego w Toruniu

Bażyńskich 22, 87-100 Toruń

Zasady funkcjonowania przedszkola

1. Przedszkole funkcjonuje przez cały rok szkolny, z wyjątkiem przerw ustalonych
przez organ prowadzący przedszkole, na wspólny wniosek dyrektora przedszkola i rady rodziców.

2. Przedszkole czynne jest w dni robocze w godzinach od 6:00 do 16:30.
Czas pracy przedszkola wynosi 10,5 godziny dziennie, w tym 5 godzin bezpłatnej opieki, wychowania i kształcenia.

3. Przedszkole zapewnia opiekę dzieciom w wieku 3-6 lat. Podstawową jednostką organizacyjną jest oddział obejmujący dzieci zbliżone wiekowo.

4. Organizację pracy z wychowankami  określa ramowy rozkład dnia ustalony przez Dyrektora na wniosek Rady Pedagogicznej z uwzględnieniem zasad ochrony zdrowia i higieny pracy,  oraz z uwzględnieniem potrzeb i zainteresowań dzieci i oczekiwań rodziców.

5. W przedszkolu funkcjonuje  7 oddziałów.

6. Liczba dzieci w oddziale nie może przekraczać 25. Dodatkowo może być zwiększona maksymalnie o 3 dzieci będących obywatelami Ukrainy( dotyczy roku szk. 2021-2022 i 2022-2023).

7. Szczegółową organizację pracy określa Arkusz organizacji przedszkola.

8. Zasady  funkcjonowania przedszkola określa Statut .

Utworzono dnia: 20.01.2023

Historia publikacji